Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Informacja o programach stypendialnych dla uzdolnionych

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, iż w dniu 3 września 2018 r. rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach programu stypendialnego realizowanego przez Województwo Lubelskie.
Program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki, którzy mieszkają na terenie woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2018/2019, na który przyznawane jest stypendium, będą rozpoczynać naukę w klasie VII lub VIII szkoły podstawowej, lub kontynuować naukę w szkole lub klasie programowo wyższej, realizującej podstawę programową kształcenia ogólnego bez podstawy programowej kształcenia w zawodach, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Program współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, realizowany jest przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Stypendia przyznawane będą na okres od 01.09.2018 r. do 30.06.2019 r., w kwocie 390 zł miesięcznie - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym. W ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” przyznanych zostanie 511 stypendiów .
W związku z powyższym, proszę o przekazanie informacji o naborze wniosków szczególnie uzdolnionym uczniom, którzy mogliby wziąć udział we wspomnianym programie stypendialnym.
Szczegółowe informacje dotyczące programu: regulamin i wymagane dokumenty, instrukcje itp., znajdują się na stronie internetowej http://www.lubelskie.pl oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Kultury, Edukacji i Sportu, ul. Artura Grottgera 4, piętro V, pok. 513, 516, tel. (81) 47 81 459, (81) 44 16 709 lub (81) 44 16 716.
Wniosek pobrany ze strony internetowej http://www.lubelskie.pl/kultura/stypendia/stypendia-uczniowskie/lubelskie-wspiera-uzdolnionych/  z zakładki „Stypendia” lub dostępny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu należy złożyć w wersji papierowej albo w formie dokumentu elektronicznego, który jest opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP w terminie od dnia 3 września 2018 r. do dnia 21 września 2018 r.
Jestem przekonana, że nasze wspólne zaangażowanie w akcję informacyjną dotyczącą programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” przyczyni się do pełnego wykorzystania przewidzianych na ten cel środków, a stypendia, które trafią do zdolnych uczniów będą dla nich szczególnym wyróżnieniem i zachętą do dalszej nauki.
Halina Drozd
p.o. Dyrektor