Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan

1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć!

certyfikatcode2018Z wielką radością informujemy o tym, że wydarzenie 1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu z okazji Code Week 2018 zostało pozytywnie ocenione przez Ambasadora Code Week Polska, pojawiło się na mapie wydarzeń odbywających się w całej Europie i uzyskało stosowny certyfikat Code Week 2018.

Otrzymane wyróżnienie to uznanie pracy nauczycieli oraz większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania w europejskie akcje.

Na to wyróżnienie zapracowali uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką swoich nauczycieli w dniach 8-19 października kodowali na lekcjach z różnych przedmiotów oraz zajęciach dodatkowych. Nauczycielom nie brakowało kreatywności w opracowywaniu zadań z elementami kodowania.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

Zajęcia, które odbyły się w naszej szkole w ramach Code Week 2018 to:

Lekcje informatyki - programowanie na platformach edukacyjnych służących nauce kodowania, programowanie w Scratch oraz Scratch Junior.

Warsztaty z robotyki i programowania – programowanie robotów OzoBotów, kodowanie na macie Mistrzów Kodowania.

Lekcje języka polskiego – odkodowywanie tytułów bajek i baśni oraz odmiana przez przypadki rozkodowanych wyrazów.

Zajęcia z kreatywnej matematyki - matematyczne gry logiczne.

Lekcje języka angielskiego – kodowanie słownictwa, odkodowywanie słów ukrytych w rebusach, kod cyfrowy,  programowanie drogi OzoBota w celu utrwalanie nazw dni tygodnia, zaimków dzierżawczych, nazw kolorów czy nazw przyborów szkolnych, odczytywanie zdań ukrytych pod kodami QR, angielskie słówka ukryte w odbiciu lustrzanym, domino.

Lekcje języka niemieckiego – odkodowywanie słownictwa za pomocą czytnika kodów QR

Lekcje języka francuskiego - odkodowywanie słów ukrytych pod kodami QR,

Lekcje języka hiszpańskiego – kodowanie za pomocą kodu Cezara czyli odwrotnie zapisanego alfabetu hiszpańskiego, odkodowywanie cytatów historycznych za pomocą symboli i alfabetu oraz kodowanie przysłów za pomocą gwiazdy alfabetu, kodu kropka-kreska i alfabetu obrazkowego.

Zajęcia biblioteczne – kodowanie offline, dyktanda graficzne, kodowanie matematyczne, zaszyfrowany alfabet i diagramy z ukrytymi słowami.

Lekcje edukacji wczesnoszkolnej – zakodowane części mowy, kodowanie na geoplanie, programowanie OzoBotów - jesienne skarby, kodowanie z wykorzystaniem osi symetrii, Plan Daltoński - odszyfrowanie kodów, programowanie planu dnia, zakodowany taniec.

Lekcja muzyki – kodowanie instrumentów muzycznych.

Zajęcia otwarte dla rodziców – Zakodowani, pierwszak potrafi.

Lekcja wychowania fizycznego - kodowanie w ruchu.

Nauczyciele zaangażowani w wydarzenie: Iwona Adamczuk, Justyna Babiarz – Furmanek, Agnieszka Bratkowska, Agnieszka Frykowska, Monika Gabryel, Renata Kawka, Monika Kaznowska, Alicja Łój, Katarzyna Morawska, Aneta Rudawska, Barbara Rybczyńska, Agata Świrgoń, Łukasz Trojanowski, Agnieszka Wnuk.

Szkolny koordynator wydarzenia: Marzena Mazurek

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

>>FILM<<

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information