Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Młodzi Programiści Ósemki - Projekt nr 1562

max256x256trifx1c4182cacbe418c9 programowanie logo2Dzięki temu, że Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu pozyskała fundusze unijne na realizację projektu: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" może zaproponować uczniom bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.. Uczniowie szkoły podstawowej wspólnie z uczniami klas III oddziałów gimnazjalnych pod opieką nauczyciela informatyki p. Marzeny Mazurek realizują  projekt Młodzi Programiści Ósemki.

Projekt nasz dotyczy programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

Programowanie wspiera rozwój intelektualny, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

Projekt polega na skonstruowaniu pięciu robotów mBotów, każdy z ponad 60 elementów, gdzie elektronika oparta jest na płytce Arduino, ich pierwszym uruchomieniu i zaprogramowaniu.

Co to w zasadzie jest ten mBot? To robot przygotowany przez firmę Mblock, stanowiący doskonałą okazję do poznania podstaw robotyki oraz programowania. Bazuje na solidnej konstrukcji metalowej (aluminium).

Robota programujemy za pomocą środowiska mBlock – opartego na Scratch 2.0 (czyli edukacyjnym języku obiektowym, stworzonym jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku).

Skład grup projektowych:

I grupa: Hołys Wiktor - lider, Klajn Bartłomiej, Małyszek Zuzanna
II grupa: Mynarczuk Miłosz - lider, Hawrylak Martyna, Traczykiewicz Dawid
III grupa: Zabiciel Michał - lider, Wójtowicz Agnieszka, Grzyb Paweł, Molenda Bartłomiej
IV grupa: Adamowicz Kamil - lider, Mazurek Amelia, Mynarczuk Piotr
V grupa: Rek Jakub - lider, Sanocka Izabela, Wieczorek Adam

Nauczyciel celowo zebrał grupy różnowiekowe dając możliwość interdyscyplinarnego podejścia do tematu programowania, dzięki otwartej przestrzeni edukacyjnej, do której każdy członek wnosi swój pogląd, opinię i swoją wiedzę, którą z łatwością się dzieli w myśl zasady każdy uczy się od  każdego. Założeniem projektu jest poszerzenie wiedzy, wzbogacenie warsztatu pracy, radość tworzenia. Uczeń, nawet ten najmłodszy, po zakończeniu zajęć z robotami osiągnie sukces, będzie zadowolony i dumny z wykonanego zadania. Projekt pokaże jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa umiejętność programowania.

Już dziś Młodzi Programiści Ósemki proszą o wsparcie w głosowaniu na ich projekt.

Głosy można oddawać w terminie od 3 do 13 grudnia 2018r. klikając na poniższy link: