Młodzi Programiści Ósemki i mBoty w akcji

IMG 0955 CopyZajęcia z mBotami cały czas trwają, uczestnicy warsztatów już na dobre „wkręcili się” w programowanie. Po tym jak element po elemencie połączyli swoje roboty w całość, przyszedł czas na ich programowanie w graficznym środowisku mBlock. Uczniowie w programach stwarzanych dla swoich robotów stosują instrukcje wejścia/wyjścia, wyrażenia arytmetyczne i logiczne, instrukcje warunkowe, powtórzenia i pętle. Nauka programowania w praktyce sprawia naszym uczniom sporo frajdy. Zobaczcie sami.

>>Relacja z tych zajęć część 1<<

>>Relacja z tych zajęć część 2<<