Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego już za nami

DSC09469 CopyZgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem w dniu 7 grudnia 2016 roku w Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu przeprowadzono Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Wydarzenie rozpoczęło się od warsztatów w klasach: 2a, 2b i 2c, które poprowadził edukator p. Daniel Bajan. Spotkania przebiegały według jednakowego scenariusza rekomendowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” przy wykorzystaniu materiałów dostępnych na stronie Stowarzyszenia.

Następnie odbyło się spotkanie edukatora z uczniami i nauczycielami gimnazjum w ramach tzw.  "szkolnego apelu" podczas którego zaprezentowano główne założenia i cele projektu. Z filmoteki Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" zaprezentowany został film pt. "Film dla uczniów - Final", który wzbudził duże zainteresowanie. Na spotkaniu obecny był również pan policjant, który wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa w internecie.

Kolejnym elementem SDBC było spotkanie edukatora z Radą Pedagogiczną podczas którego krótko zdano relację i przekazano spostrzeżenia z odbytych warsztatów z uczniami. Następnie poruszono tematykę cyberzagrożeń. Omówiono filmy dla uczniów i rodziców, prezentację oraz broszury przeznaczone dla rodziców, a także rekomendacje dotyczące przeprowadzenia spotkania z rodzicami. Przekazano również otrzymane od Stowarzyszenia „Miast w Internecie” broszury nt. cyberbezpieczeństwa, plakaty i dwa filmy na płycie CD.

Ostatnią częścią SDBC w naszej szkole było spotkanie edukatora z Dyrektorem Szkoły - panią Marią Trześniowską podczas którego przedstawiono oferty projektu, zaproszono do udziału w konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni i do systemowej realizacji działań nim objętych.

>>Inni o nas<<

Szkolny koordynator projektu