Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu „szkołą sukcesu”.

wykresBardzo dobre wyniki uzyskiwane przez uczniów gimnazjum potwierdzają badania w ramach Edukacyjnej Wartości Dodanej przeprowadzane w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Metoda EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających zmierzyć postęp poczyniony przez uczniów podczas nauki w danej szkole oraz wkład szkoły w wyniki nauczania. By można ją zastosować, potrzebujemy wyników przynajmniej dwóch pomiarów osiągnięć szkolnych: na początku nauki w danej szkole i na jej zakończenie.Polski system egzaminacyjny dostarcza danych do wyliczenia EWD dla gimnazjów poprzez analizę wyniku uzyskanego przez uczniów na sprawdzianie wklasie VI szkoły podstawowej z wynikiem uzyskanym na końcowym egzaminie gimnazjalnym w klasie III.

ewd

Na podstawie metody EWD w oparciu o wynik egzaminu gimnazjalnego można wyróżnić 5 typów szkół tj:

·       Szkoły neutralne – są to gimnazja, w których notujemy zarówno średni w skali kraju poziom wyników egzaminacyjnych, jak i przeciętną efektywność szkoły.

·         Szkoły sukcesu – są to gimnazja o wysokich wynikach egzaminacyjnych i wysokiej efektywności nauczania.

·         Szkoły wspierające – są to gimnazja o niskich wynikach egzaminacyjnych, ale wysokiej efektywności nauczania.

·         Szkoły wymagające pomocy – są to gimnazja o niskich wynikach egzaminacyjnych i niskiej efektywności nauczania.

·         Szkoły niewykorzystanych możliwości – są to gimnazja o wysokich wynikach egzaminacyjnych oraz niskiej efektywności nauczania.

Na podstawie opublikowanych wyników   przez Pracownię EWD w  Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie potwierdza się fakt uzyskiwania przez naszą szkołę i to od 2006r. kategorii „ szkoły sukcesu”.

Zamojskie gimnazja publiczne - część humanistyczna:

ewdh2015

Gimnazjum Nr 5 w Zamościu !!! SZKOŁA SUKCESU!!!

Gimnazjum ... w Zamościu

Zamojskie gimnazja publiczne - część matematyczno - przyrodnicza:

ewdm2015

Gimnazjum ... w Zamościu

Gimnazjum Nr 5 w Zamościu !!! SZKOŁA SUKCESU !!!

Gimnazjum ... w Zamościu

>>Zachęcamy do porównania wyniku naszego Gimnazjum Nr 5 z wynikami innych gimnazjów na terenie Miasta Zamość i gminy.>>